Skip to main content

Renkantis kitą išmanųjį telefoną internetinėje parduotuvėje ar tiesiog specializuotame prekybos centre, patartina turėti idėją, iš ko jis iš tikrųjų susideda. Ne cheminės sudėties prasme (nors tokia informacija yra tinkle), o svarbiausių komponentų atžvilgiu. Tai būtina norint pasirinkti modelį ne tik pagal savo finansines galimybes ir estetines nuostatas, bet ir pagal realius poreikius.

Telefono rėmas

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai – tikras mūšio laukas dėl kiekvieno kubinio tūrio milimetro, nes plastikinės „muilo dėžutės“, į kurią supakuotas ekranas ir lenta, šiandien nerasi.

Paprastai dėklas susideda iš rėmo, prie kurio pritvirtinamas ekranas ir kiti įdarai, o iš galo visa tai yra padengta apsaugine panele.

mobilaus telefono remas

Pirmas dalykas, kurį reikia žinoti apie korpusą, yra jame naudojamos medžiagos :

  • Plastmasinis.
  • Metalas (dažniausiai aliuminis).
  • Stiklas.
  • Keramika.

Pigūs prietaisai yra visiškai pagaminti iš plastiko, brangesni modeliai naudoja metalinius elementus, o galiausiai flagmanai turi metalinius arba keraminius korpusus.

Atrodytų, koks skirtumas, iš ko pagamintas telefonas? Juk svarbu tai, kas yra viduje, ar ne? Nieko neatsitiko.

Iš pigių medžiagų pagamintas įtaisas labai greitai „nusiluš“ ir subraižys, korpusas gros negailestingai, o po ekrano stiklu kaupsis dulkės. Taigi reikėtų atsižvelgti ne tik į korpuso dizainą, bet ir į tai, iš ko jis pagamintas. Kokybiškų atsarginių telefono detalių galite ieškoti nuspirkti antrinėje rinkoje.

Lustų rinkinys

Iš visų komponentų, sudarančių bet kokius išmaniųjų telefonų modelius, šis yra svarbiausias, galima sakyti, širdis. Nepatyrę vartotojai dažnai susipainioja su terminologija ir šį elementą vadina procesoriumi .

Tiesą sakant, tai neteisinga – teisingiau sakyti „lustų rinkinys“ arba SoC (System on a Chip), nes šis lustas turi ne tik du procesorius (CPU ir grafikos greitintuvą), bet ir daugybę periferinių įrenginių, aptarnaujančių tam tikrus mobiliuosius įrenginius. sistemos.

Visų šiuolaikinių išmaniųjų telefonų mikroschemų rinkinių procesoriai yra sukurti pagal ARM architektūrą , nors prieš keletą metų rinkoje pasirodė modeliai, pagrįsti Intel SoC, naudojant vartotojams pažįstamą x86 kompiuterį.

Pagrindiniai parametrai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, yra laikrodžio dažnis ir gamybos technologija. Rašymo metu pažangiausi mikroschemų rinkiniai buvo pagaminti naudojant 10 nm technologiją ir jų laikrodžio greitis buvo šiek tiek mažesnis nei 2,5 GHz.

Tačiau iki šių metų pabaigos turėtų pasirodyti pirmieji SoC Qualcomm Snapdragon 855 pagrindu sukurti įrenginiai, kurie veiks 3 GHz dažniu ir bus gaminami naudojant 7 nm proceso technologiją.

Toks parametras kaip branduolių skaičius turėtų būti vertinamas atsargiai, nes jis ne visada atspindi tikrąją veikimo gradaciją.

Telefono ekranas

Šio elemento paskirtis yra akivaizdi, todėl mes sutelksime dėmesį į pagrindines jo charakteristikas :

  • Įstrižainė.
  • Kraštinių santykis.
  • Leidimas.
  • Matricos gamybos technologija.

mobilaus telefono ekranas

Įstrižainė, be grynai utilitarinės reikšmės (kuo didesnis ekranas, tuo patogiau su juo dirbti), taip pat turi įtakos energijos suvartojimui. Todėl phabletų baterijos talpa dažniausiai yra šiek tiek didesnė nei „įprastų“ išmaniųjų telefonų.

Didesnio iš jų kraštinių santykis yra linkęs didėti, pavyzdžiui, naujausi Samsung flagmanų modeliai (ir ne tik) gaminami su 18,5:9 ekranais, o ankstesnės kartos – 16:9, o prieš tai dar daugiau „kvadratinių“ buvo madingi. » prietaisai.

Rezoliucija nurodo, kiek taškų (pikselių) telpa į ekrano plotį arba aukštį. Dažniausiai naudojamiems formatams yra raidžių pavadinimai. Štai tie, kurie dažniausiai sutinkami mobiliuosiuose įrenginiuose :

  • HD – 1280×720.
  • Full HD – 1920×1080.
  • Quad HD (kartais klaidingai vadinamas QHD) – 2560×1440.
  • 4K – 3840 x 2160.

Vertės pateikiamos 16:9 formato santykiui, tačiau kartais naudojama pusė su mažiau pikselių, pvz., 720p arba 1080p. Taigi, „Samsung Galaxy S8“ išmanusis telefonas turi Quad HD raišką, tačiau visame įraše ji atitinka 2960×1440, o ne 2560×1440.

Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose ekranai gaminami naudojant vieną iš trijų pagrindinių technologijų :

  • TFT.
  • IPS.
  • AMOLED.

Taip pat yra įvairių firminių jų variantų, pavyzdžiui, Super AMOLED, naudojamas Samsung programėlėse.

TFT technologija naudojama tik pigiausiuose modeliuose. Pagrindinis jo trūkumas – mažas žiūrėjimo kampas, kuris nėra toks kritiškas, pavyzdžiui, monitoriui, bet labai svarbus mobiliajam įrenginiui.

Vaizdas tokiuose ekranuose, kaip ir pažangesnėje ir todėl plačiai paplitusioje IPS versijoje, sukuriamas foninio apšvietimo skleidžiamai šviesai pereinant per valdomus kristalus.

RAM ir integruota atmintis

RAM reikalinga tiesioginiam procesoriaus veikimui – būtent į ją įkeliamos aktyvios programos ir pati operacinė sistema.

Kuo daugiau resursų reikalauja programa, tuo daugiau jai reikia RAM.

Integruota atmintis funkciškai yra analogiška stalinio kompiuterio kietajam diskui, o techniškai – „flash drive“. Be to, dauguma modelių suteikia galimybę jį išplėsti SD kortelėmis.

Be kiekybinio rodiklio – apimties, verta atsižvelgti ir į kokybinį. Tai pasakytina apie abiejų tipų atmintį. Kuo modernesnė jo gamybos technologija, tuo didesnis prieigos greitis.

Telefono baterija

Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose naudojamos dviejų tipų baterijos, kurios nėra sudarytos iš kenksmingų cheminių elementų: ličio jonų ir ličio polimerų. Iš esmės jie nėra labai skirtingi, tačiau ličio polimero tipas laikomas progresyvesniu ir saugesniu.

Visi kiti tipai, pvz., nikelio-kadmio arba nikelio-metalo hibridinės baterijos, šiuo metu nenaudojamos mobiliuosiuose įrenginiuose dėl toksiškumo ir trūkumų, pvz., atminties efekto.

Foto / video kamera

Dėl akivaizdžių priežasčių beveik visų įtaisų kamerų židinio nuotolis yra trumpas . Svarbus kriterijus yra jutiklio skiriamoji geba, kuri gali siekti 21-23 megapikselius, tačiau šiuo metu jo vaidmuo kiek sumažėjęs.

Plačiai paplitusios dviejų modulių kameros leido kompensuoti trumpą fokusavimą ir užtikrino kokybišką panoraminį fotografavimą.

Taip pat svarbios tokios „funkcijos“ kaip optinis stabilizavimas, optinis priartinimas ir kita įranga, be kurios geriausias jutiklis darys vidutiniškas nuotraukas.

Viename straipsnyje kalbėti apie visas išmaniojo telefono anatomijos subtilybes tiesiog nerealu. Tačiau tikėkimės, kad supratote pagrindinę mintį apie tai.

Leave a Reply